Good News Corps

Палке серце Америки – а що ви знаєте про Мексику?

04.12.2018
новини
0

Унікальна земля, що подарувала світу текілу, перець чилі, кукурудзу та нескінченні серіали… Знайомтеся, пікантна та дивовижна Мексика – держава з давньою історією та традиціями, які приховують в собі безліч цікавих фактів.Пропонуємо вам добірку речей, які вас дійсно здивують.

  1. Увесь світ думає що Мексика – це повна назва цієї держави, але мало хто знає, що офіційна назва — Сполучені Штати Мексики.
  2. Які у вас виникають асоціації зі словом «піраміда»? Звичайно, перше, що спадає на думку – це «Єгипет» та «фараони». А чи знали ви, що найбільшою пірамідою в світі, за даними Книги рекордів Гіннеса, єВелика піраміда Чолула, що знаходиться в Мексиці. Вона є найбільшим пам’ятником з коли-небудь збудованих впродовж світової історії.
  3. Частина Мексики, відома як півострів Юкатан, описується ще з часів конкісти. Іспанець запитав у індіанця, як називають це місце, і почув відповідь – «Юкатан». Але він поняття не мав, що тубілець відповів йому всього лиш: «Я вас не розумію». Ось так цікаво іноді закінчуються мовні непорозуміння!
  4. Найбільш споживаний напій мексиканцями – … ні, не текіла. Це кока-кола. В Мексиці газовані напої є частиною національного культу.
  5. Щорічно ацтеки приносили в жертву 1% свого населення– це близько 250 тисяч чоловік.6. У Мексиці художники можуть платити податки своїми творами. Для цього тут діє унікальна програма Pago en Especie (“оплата натурою”). Вона була введена  наприкінці 1950-х років, щоб захистити тих, хто творить у сфері образотворчого мистецтва, від переслідувань податківців, в тому числі врятувати від боргової в’язниці. Цікава та гуманна практика, правда ж?
  6. Мексика – єдина країна Латинської Америки, якій вдалося провести Олімпійські ігри (1968 року).
  7. Чихуахуа – найменша собака в світі, названа на честь мексиканського штату Чіуауа. Так, це маленьке та миле створіння прийшло до нас саме з Мексики.
  8. Кого не спитай, будь-хто скаже, що офіційна мова Мексики – іспанська. І це буде правдою лише частково. Хоча іспанська мова – найпоширеніша в країні, це не єдина офіційна мова. З тих самих пір, як уряд ухвалив Закон про мовні права, понад 60 місцевих говірок були визнані в якості офіційних.
  9. Вільям Генрі Гаррісон відомий в Америці своїм жахливо коротким терміном перебування на посаді президента. Дев’ятий президент США впав з пневмонією на день інавгурації і помер всього через місяць. Але навіть правління цього нещасного американця тривало довше, ніж служба 34-го президента Мексики. Педро Хосе Домінго був президентом країни не менше 15 хвилин, але і не більше години. Ось такі історичні перипетії трапляються іноді!

Звісно, про палку перлину Латинської Америки – Мексику, можна говорити ще дуже довго. Та тепер, ми знаємо, що окрім величезної кількості культурних та природних пам’яток ця країна може похвалитись унікальними фактами з своєї історії та побуту. Казково!

Ми будемо знайомити вас із різними країнами світу. А ви обирайте самі, яку хотіли б вибрати для подорожей разом із волонтерською програмою Goodnews corps

 

Вам сподобалось? Ви можете поширити цей пост у соцмережах

Схожі новини